Spolupráce v rámci Světového týdne respektu k porodu, Praha


Dobrý den, milé Ženy,

ráda bych Vás oslovila s možností spolupráce a podpory na Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který se koná v Praze v rámci Světového týden respektu k porodu.


Na festivalu koordinuji přednášky pro školy. Každý rok jsme spolupracovali s Českou asociací dul, která zejména díky velké práci Olgy Krajíčkové a Vlasty Jiráskové, hezky funguje. Díky Vlastě a ČADu celý program vzniknul a má velmi dobré reference. Jen v posledních letech bylo občas problematické zajistit dostatek dul, které mohly skupiny studentů/tek provázet.

Proto jsme se rozhodly pro spolupráci a chceme oslovit další organizace dul, porodních asistentek, lektorek předporodní přípravy, které by se rády do provázení škol zapojily.

Termín programu pro školy je od 14. - 18.5 .2018, od pondělí do pátku od 9:00 hod do 10:30 a od 11:00 do 12:30. Je možné si vzít jednu až dvě služby za den, klidně jen jeden den v týdnu, pokud bude víc, bude to skvělé.

Veškeré podklady a informace včas dostanete. Ideálně na naší společné schůzce, která by se měla konat v březnu v Praze. Ale pokud by nevyšlo osobní setkání, dá se domluvit i jinak. Zde je možnost hlasovat o termínu schůze: https://doodle.com/poll/gzwey7vygcgi7zb4

Aktivita je opravdu spíš podporou dobré věci, honorována jen symbolickou částkou 100Kč za jednu přednášku. Ale je to zajímavá zkušenost, jak si vyzkoušet práci s dospívajícími a třeba i spolupracovat na budoucích dalších projektech na školách.

Přednášky fungují tak, že s jednou skupinou studentů/tek jste přibližně hodinu a půl a procházíte s nimi expozici, povídáte o hygienických pomůckách, ekologii, porodu v porodnici, v porodním pokojíku, o děloze a pak je část v přednáškové místnosti, kde třída pracuje s pracovními listy. Vše bude dopodrobna vysvětleno na schůzi.

Velmi děkuji za informaci, zda se zapojíte a zda od Vás mohu očekávat podporu a další šíření. Pokud se chcete provázení škol účastnit, prosím zadejte termíny, kdy by Vám vyhovovala březnová schůzka.

Děkuji velmi za spolupráci. Kontaktovat mne můžete na tomto emailu nebo na tel. čísle 739 026 747.

Katka Juřenčáková


--

Bc. Kateřina Juřenčáková

Hnutí za aktivní mateřství
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
739 026 747
www.iham.cz
www.respektkporodu.cz