Výsledky soutěže o nejlepší bakalářskou práci 2020

Děkujeme všem studentkám, které se úřastnily naší soutěže o nejlepší bakalářskou práci v programu Porodní asistence a gratulujeme výherkyním!

Rozhodování nebylo vůbec jednoduché, všechny bakalářské práce přihlášené do soutěže byly na špičkové úrovni. Komise posuzovala devět bakalářských prací z pěti fakult, které vzdělávají porodní asistentky v České republice.

Absolventky, které se umístily na 1. - 3. místě, získávají dvouleté bezplatné čestné členství v ČKPA a finanční odměnu a ostatním účastnicím nabízíme roční bezplatné členství v ČKPA. Moc si vážíme Vaší většinou první vědecké činnosti a přejeme hodně úspěchů ve Vaší další profesní kariéře!

Výsledky jsou následující:

     

1.

Tereza Janečková

Mapování zájmu žen o komunitní péči porodních asistentek

MU Brno

2.

Drtilová Monika

Kojení a zdraví ženy

OSU

2.

Renata Vašicová (Kolaciová)

Vzdělávání v oblasti nefarmakologických metod zvládání porodní bolesti

UPa

3.

Natálie Vopálková

Ošetřovatelská péče u klientek s hojením operační rány a využití podtlakové terapie v gynekologicko-porodnické praxi

ČB

Výsledky soutěže o nejlepší bakalářskou práci 2019

Vážené kolegyně,

rády bychom Vás seznámily s výsledky soutěže ČKPA o nejlepší bakalářské práce v porodní asistenci v roce 2019.

Výherkyně byly vybrány z devíti přihlášených absolventek z pěti vysokých škol.

 

     

1.

Spolková Jana

Informační mapa péče pro ženu s porodním poraněním

FZS, Univerzita Pardubice

2.

Dlabolová Lucie

Postoj porodních asistentek k provádění epiziotomií a k metodám chránění hráze

OU, LF, Ústav ošetřovatelství a porodní asistence

3.

Nechvapilová Šárka

Potřeby a prožitky v těhotenství

FZS, Západočeská univerzita v Plzni

 

Bitalová Kamila

Potřeby příslušníků jiného etnika při poskytování zdravotní péče během porodu

UJEP, Ústí n. Labem

 Vítězkám srdečně gratulujeme! Všechny tři výherkyně od ČKPA obdrží možnost dvouletého bezplatného členství v ČKPA a finanční odměnu.

 

Vyhlášení soutěže pro studující porodní asistence o nejlepší BP

Vyhlášení soutěže  České komory porodních asistentek, z. s. (ČKPA)
pro studující studijního programu Porodní asistence o nejlepší bakalářskou práci

Vážené odborné asistentky, odborní asistenti vzdělávající studentky oboru Porodní asistentka,
dovolujeme si Vás oslovit jako profesní organizace porodních asistentek ohledně spolupráce při výběru kvalitních bakalářských prací studujících studijního programu Porodní asistence.
Česká komora porodních asistentek, z. s. v roce 2019 ocení nejlepší vybrané bakalářské práce, jejichž výstup bude mít největší praktický přínos pro profesi porodní asistentky. Tuto výzvu považujeme za vhodný nástroj pro zvýšení motivace budoucích porodních asistentek pro práci v našem oboru a zároveň pro zvýšení prestiže a profesní hrdosti našich budoucích kolegyň/kolegů.
Žádáme vás tímto o zaslání 1 – 2 obhájených závěrečných prací (ve formátu pdf) v akademickém roce 2018-2019 do konce září, které považujete za kvalitní a přínosné pro profesi porodní asistentky spolu s kontaktem na autora závěrečné práce.
Zaslané práce posoudí komise složená z porodních asistentek – členek ČKPA a vybere tři nejlepší práce. Autorky budou oceněny finanční odměnou a zároveň jim bude umožněno dvouleté bezplatné členství v ČKPA s bezplatným vstupem na jakoukoliv odbornou akci pořádanou ČKPA.20180125 090902
Budeme velmi rádi, jestliže se vaši studenti této akce zúčastní a předem Vám děkujeme za spolupráci.
V případě jakýchkoliv dotazů nás, prosím, neváhejte kontaktovat - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 725410310.

za ČKPA

Markéta Moravcová
členka prezidia pro oblast vzdělávání, vědy a výzkumu
Česká komora porodních asistentek, z.s.

Dokument ke stažení ZDE

Výsledky soutěže o nejlepší bakalářskou práci 2018

Vážené kolegyně,

rády bychom Vás seznámily s výsledky soutěže ČKPA o nejlepší bakalářské práce v porodní asistenci v roce 2018.

Z deseti zaslaných obhájených bakalářských prací stanovilo 8 porodních asistentek (členek výkonného výboru ČKPA) pořadí bakalářských prací. Po sečtení všech výsledků od všech hodnotitelek bylo stanoveno pořadí a vybrány tři nejlepší práce. Důraz byl kladen na praktický přínos pro profesi porodní asistentky.

1. místo: Lalovová Kristýna. Informační mapa péče pro ženu s plánovaným císařským řezem. FZS UPa Pardubice

2. - 3. místo: Červenková Anna Veronika. Porodní bolest. FZS ZČU Plzeň

2. - 3. místo: Mačková Andrea. Edukace žen o odstříkávání mateřského mléka v období šestinedělí. OU, LF, Ústav ošetřovatelství a porodní asistence.

Vítězkám srdečně gratulujeme! Všechny tři výherkyně od ČKPA obdrží možnost dvouletého bezplatného členství v ČKPA a finanční odměnu.

 

 

Nabídka pro studentky - EMA conference in London -

The Royal College of Midwives (RCM) are hosting the European Midwives Association (EMA) fifth international education conference 2016 on 2nd and 3rd December 2016 in London. The EMA conference will highlight the challenges in the current provision of midwifery education and explore innovations in education and practice that can transform the learning experience of students and the quality of midwifery care provided to women and their families.

We would like to invite submissions from students who will still be students in December 2016 to act as stewards during the conference. As a steward they will need to facilitate the smooth transition of delegates from keynote sessions to concurrent sessions or workshops, act as point of contact and assist the conference committee as required. In return the RCM will pay the conference fees, subsidise accommodation for 2 nights in London and provide refreshments.

We have 8 places available and to be considered for a place each applicant will need to provide a short paragraph (no more than 200 words) as to why they would like to be a steward. They will also need to send evidence they have the support of their Head of Programme and which year of study you will be in, in December 2016.

The deadline for applications is deadline for applications 31 March and all applicants will be notified 18 April if they have been successful. Full guidelines can be found here.

If you have any queries please email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.